Certyfikat SSL

co to jest?

Certyfikat SSL co to jest

Certyfikat SSL co to jest?

Odwiedzając jakąkolwiek internetową witrynę, twoja przeglądarka ustanawia łącze z serwerem, na którym jest umieszczona strona. Wyobraź sobie, że na stronie, którą chcesz odwiedzić nie istnieje certyfikat ssl.

Co to oznacza dla Ciebie jako użytkownika?

Przeglądarka ustanawia połączenie, ale nie jest zabezpieczone, ponieważ za szyfrowanie odpowiada właśnie omawiany certyfikat ssl.

Co to może spowodować oraz czemu musisz wzbraniać się od używania takich stron?

Wszystkie dane przekazane podczas przeglądania niezaszyfrowanej witryny mogą zostać przejęte przez osoby trzecie. Ktoś może przejąć połączenie i uzyskać dostęp do twoich danych.

Co w przypadku przejęcia połączenia i danych podczas korzystania z certyfikatu ssl?

Co to da osobie trzeciej, która przejęła twoje dane, jeżeli dzięki certyfikatowi są one zaszyfrowane.

Owszem będzie posiadać twoje dane, ale w zakodowanej formie nie będzie miał do nich dostępu, a Ty w żaden sposób dzięki temu nie ucierpisz.

Dlatego musisz wymagać, aby na twojej stronie internetowej instalować certyfikat ssl. Co to za wydatek (są również darmowe certyfikaty ssl) jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Twoje oraz użytkowników twojej witryny.

Na każdej stronie internetowej powinien być Certyfikat SSL. Co to za witryna bez zabezpieczeń?

Prezentowanie się jakością i profesjonalizmem jest pomocne, aby zdobywać nowych klientów. Co pomyślą sobie o twojej firmie potencjalni klienci, jeżeli wchodząc na twoją witrynę dostaną komunikat z przeglądarki, że strona może być niebezpieczna.

Pierwsze skojarzenia to niebezpieczeństwo, ponieważ brak profesjonalizmu to utrata zaufania. Jest to powodem do utraty klientów, ponieważ zostają odepchnięci i tracą zainteresowanie przez takie komunikaty.

Dzięki certyfikatowi ssl dajesz do zrozumienia użytkownikom, aby poczuli się bezpiecznie, ponieważ mają styczność z profesjonalną firmą, która dba o ich bezpieczeństwo.

Nawet sama ikona strony internetowej posiadającej aktywny Certyfikat ssl, którą jest zamknięta kłódka, wzbudza zaufanie na pierwszy rzut oka.

Zapewniając klienta o bezpieczeństwie jego danych oraz funduszy pozwalasz mu na zbudowanie relacji z Tobą oraz na wzrost zaufania.

Fakt, że aby uzyskać certyfikat ssl wcale nie trzeba płacić, ponieważ są też darmowe wersje, ułatwia implementację na witrynie.

Zauważ, że narażasz się na potencjalne finansowe konsekwencje, gdy masz nieaktywny certyfikat ssl. Co to znaczy w szerszym rozumieniu?

Rzesza klientów może w pewnym momencie przyjść do Ciebie z pretensjami i żądać odszkodowań z powodu wycieku danych na twojej stronie.

Takie odszkodowania mogą wynoszą ogromne kwoty, ale firma wystawiająca certyfikat oferuję ubezpieczenie, gdyby jego certyfikat ssl został złamany.

Do każdej strony oferujemy za darmo CERTYFIKAT SSL

Rodzaje certyfikatów oraz ich różnice

Występują trzy różne rodzaje Certyfikatów SSL. Oczywiście pierwszą różnicą jest poziom zabezpieczeń jaki oferuje nam dany certyfikat. Zrozumiała rzeczą jest, że płatne wersje posiadają wyższy poziom zabezpieczeń względem darmowych certyfikatów. Wyższy koszt wygenerowania certyfikatu wiąże się również z większa wiarygodnością oraz poziomem rzetelności.

1. DV (Domain Validation) - Rodzaj certyfikatu szyfrującego przesyłane informacje w wersji podstawowej. W ramach tego certyfikatu sprawdza się czy właściciel domeny ma do niej prawa, ale nie weryfikuje się wiarygodności owego właściciela zamawiającego usługę szyfrowania.

2. OV (Organization Validation) - Bardziej rozwinięta wersja niż podstawowa DV. Różnica polega właśnie na sprawdzaniu wiarygodności właściciela domeny zamawiającego certyfikat, oraz oczywiście zapewnia on również jak poprzednik zabezpieczenie strony od strony technicznej. OV daje możliwość użytkownikowi podczas odwiedzania strony na dostęp do informacji dla kogo został wystawiony dany certyfikat klikając w ikonkę kłódki przy adresie.

3. EV (Extended Validation) - Najbardziej rozwinięty Certyfikat SSL. Co to znaczy w praktyce? Przy chęci uzyskania wersji EV musimy spodziewać się dokładnej weryfikacji zamawiającej firmy. Chodzi między innymi o prawa do domeny, prawny status oraz zgodność danych. Posiadanie takiego certyfikatu powoduje już duże podniesienie wiarygodności strony, ponieważ między zieloną kłódką, a adresem naszej strony pokazuje się nazwa zamawiającego certyfikat.

Posiadanie chociaż podstawowej wersji DV zapewnia już bezpieczeństwo danych użytkowników. Zakup droższą wersję, aby zwiększyć prestiż witryny oraz jej wiarygodności. Odwiedzający otrzymuje dosadną informację o tym, że może Ci ufać, ponieważ zadbałeś o bezpieczeństwo.